Впроваджуємо 3D технології!

1 березня 2023 р. відбулася важлива подія в житті  науково-дослідної археологічної лабораторії та кафедри археології, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін. Саме сьогодні, після кропіткої підготовчої роботи, під керівництвом к.і.н., доцентів кафедри археології, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін О.Л. Баженова та В.А. Гуцала було створено 3d модель кам’яного вістря бронзової доби і роздруковано на 3d прінтері. Важливість цього заходу полягає у тому, що ми, цим самим, долучаємося до сучасних трендів розвитку археології – цифрової, або 3d археології, яка сьогодні є перспективним напрямком наукових досліджень. Поруч з цим, йде робота з 3d моделлю городища Привороття-Друге. Активну участь у цьому напрямку беруть студенти-гуртківці (О. Фолькін, Ю. Павлинський, В. Свідніцька, Ю. Лисецька та ін.