Майстер-клас з гончарства для студентів історичного факультету

АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВА РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ Новини

2 квітня 2024 р. студенти історичного факультету спеціальності 032 «Історія і Археологія» І курсу  IstA1-B23 групи, під керівництвом викладача Віталія Анатольовича Гуцала та за сприяння реставратора за професією та гончара за покликанням, атестованого майстра спілки майстрів України Олега Храпаха було проведено майстер-клас з виготовлення глиняних виробів у гончарній майстерні, що розташована на вул. Замкова, 1 (на території державного історичного музею-заповідника “Старий замок”).

Олег Храпах ознаймив студентів з етаgами виготовлення керамічних виробів, починаючи з підбору глини, її підготовкою до використання, а також з специфікою та техніками виготовлення різних керамічних виробів та їх випалу. Натомість Віталій Гуцал ознамив з специфікою декорування кераміки різних археологічних культур, зокрема чорноліською та скіфською.

На завершення заняття охочі змогли спробувати себе в гончарній справі.

Юлія Лисецька
Максим Баженов