ОКСАНА ВАВШКО: ВИПРОБУВАННЯ УРОКОМ – НА «ВІДМІННО»

Новини
Цьогорічна педагогічна практика для здобувачів вищої освіти історичного факультету К-ПНУ ім. І.Огієнка виявилася ще тим «квестом»; значна частина навчального часу пройшла у дистанційному форматі, згідно санітарно-гігієнічних умов тривалість заняття – 25 хвилин, унаслідок цього – певні складності в засвоєнні школярами матеріалу. Тож очікувалося, що проведення підсумкового уроку перевірки знань, навичок і вмінь, набутих протягом третьої чверті, стане серйозним викликом для студентки-практикантки спеціальності 014 Середня освіта (Історія) за освітньо-професійною програмою Середня освіта (Історія та правознавство) IstP2-B21 групи Оксани Вавшко. Окремо зазначу, що й досвідченому вчителю було б непросто це зробити. Втім, тематика з історії середніх віків є однією з найулюбленіших в учнів: створення середньовічних держав, рицарі, хрестові походи, формування та життя середньовічних міст, перші університети… Та чи вдасться студентці-практиканці «розворушити» школярів, щоб вони зуміли «все згадати»?
Урок розпочався. На запитання про основні дати, події, явища середньовічної історії здобувачі шкільної освіти не завжди відповідали правильно та впевнено, але уточнювальні запитання, пропозиція до інших учнів продовжити відповідь чи внести корективи до розповіді товаришів приносили результати. Сама Оксана Анатоліївна корегувала та уточнювала, здійснювала узагальнення та індивідуальний підхід до кожного. Цікавість в учнів викликали запитання вікторини, заготовлені практиканткою. Загалом – більше половини учнів класу брали активну участь в обговоренні поставлених питань. Потім всі семикласники виконували самостійну роботу; індивідуальні завдання для кожного також розробила студентка. Наприкінці Оксана Вавшко підвела підсумки та запропонувала вдома підготувати відповідь на заздалегідь підготовлені нею завдання. Урок завершився.
Під час обговорення уроку присутні на ньому студенти-практиканти та методист здійснили його самоаналіз та аналіз і відзначили високий рівень навчальної роботи Оксани Анатоліївни. Хороший привід для гарного настрою наприкінці педагогічної практики. Пишаємося нашими здобувачами вищої освіти!
Олександр Федьков