Студенти-гуртківці проводять археологічний експеримент!

АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ ТА СЕМІНАРИ НАУКОВА РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ Новини

15-16 лютого студенти – члени археологічного гуртка (Ю. Павлинський, В. Свідніцька, І. Онуфрейко, В. Чорненький, Ю. Лисецька та ін.), під керівництвом завідувача науково-дослідної археологічної лабораторії, к.і.н., доцента кафедри археології, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін В.А. Гуцала вирішили провели експеримент зі з’ясування окремих функціональних характеристик зернотерок часів бронзи. За мету ставилося встановити робочі характеристики кам’яної основи зернотерки та продуктивність розтирання зерна при використанні різних типів розтирачів за годину роботи. З цієї метою, було використано три типи зернотерок, з яких лише одна дала позитивний результат. Тобто, отримано 200 гр. борошна. Дві інші, згідно отриманих результатів, ймовірно, використовувалися для подріблення шамоту і для перетирання зерна на борошно виявилися непридатними. На черзі – приготування хліба ))).